W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Dokładnie 5 razy tyle co jeszcze, zapłacą ci, którzy nie segregują śmieci. Cena za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najpodobniejszą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę cen „za śmieci”. Układa się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na bardzo zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki opłat za odbiór śmieci. Najważniejszym argumentem są, zdaniem urzędników, podejmowane przez rząd, coraz większe wydatki powiązane z tzw. „czerpaniem ze centra”. Jak tłumaczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w współczesnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny pokrywać koszty systemu. Jeśli a te wydatki są, muszą wzrastać i ceny za odbiór odpadów.

Luksusem bronienie się natomiast niesegregowanie śmieci. Opłata za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. A takie podwyżki mają mieć przeważnie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w zespole możliwości czerpania z takiej opcji, oraz brak segregacji zacznie składać się z znacznie cennymi karami finansowymi.

To dodatkowe podwyżki, które czekają nas od tamtego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest teraz gotowy projekt decyzje o podwyżkach za wypoczynek w okolicach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać i większe sumy za energię elektryczną i cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o