Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Lilia od zarania dziejów fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, siostry, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego pożądanie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest nieco za młoda dla adoratora, lub zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments