Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat fascynuje damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed kupieniem kwiatów warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, czy też zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments