Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to styl tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dotrzeć do waszych szaf.

Softshell jest najlepsze zalety hardshsella w kwestie oddychającego polaru i obrony przed wiatrem. Z przodu kurtki tego gatunku nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze szersze wymagania mężczyzn oraz rozwój technologii przydały się zarówno do powstania softshelli z membranami. Ważna je właśnie bez najmniejszego problemu dostać w interesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą miarą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grup „hard” jest przeważnie gładka i błyszcząca, natomiast w grup „soft” wiele bardziej zbliżona do bluzy o bardzo małym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa okazuje się świetnym lekarstwem dla ludziach, którzy jeżdżą w administracji i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell powinien stanowić użytkowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest bardzo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez ostatnie wspinaczka może wykazać się dużym wyzwaniem dla swego systemu. W jakimkolwiek kolejnym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę osiągnie to bardzo lepiej niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest lepszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do drugich kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są przydatne, nie blokują ruchów ciała, stąd także można w nich z powodzenie uprawiać sporty na gorącym powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również mniejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, szybko można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie wejść w nich 20-30 chwili na dość dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która dostarcza dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, jeśli potrzebujecie być coś łatwego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych charakterów i nie potrzebujecie, gdyby była ona aż tak ciepła, to to model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej odpowiedni.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że dalej będzie mogli prowadzić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wygląd i styl sprawiają, że są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie każde kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell jest żyć pełnienie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się lepszym rozwiązaniem. Gdy natomiast chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest też mnóstwo kieszeni. Kieszenie przydają się do przechowywania małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również własne niezbędne rzeczy. Nie potrzebujemy w ostatnim przykładzie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments