Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można podzielić, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na znaczną stawkę i dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to niepowtarzalne spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do kraju usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że owszem stanowi ono ważne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego zamiarem nie jest wyłącznie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale też pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrealizowania, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż zamierza on przedstawiać się wysoką odpornością i zapewniać większą trwałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, i przetwarzaniem grafiki interesuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie wydobywa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe jest dodatkowo wzięcie z umowy opinie o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, jakie zamierzają utrudnić przyjęcie się do wrażliwych danych. Nie istnieje on w 100% bezpieczny, ale podobno ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza gra jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny komunikują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments